ABC rasy - charakter Sphynxa

Charakter i zachowanie

Decydując się, na Sphinxa musimy zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebują one codziennie naszej uwagi. Nie można go pozostawić samemu sobie. Nasze Sphinxy wręcz natarczywie domagają się swojej porcji pieszczot, wynagradzając nas tym samym pięknym mruczeniem.

Sphynxy bardzo przywiązują się do właściciela. Zawsze przywitają Cię w progu, kiedy wrócisz do domu po ciężkim dniu. Nasze koty tuż po 18.00 zajmują miejsce na dywaniku przy drzwiach wejściowych i czekają na Pana, który zwykle o tej porze wraca do domu.

Nie zdziwcie się także, kiedy wasza poduszka będzie "do podziału", nawet nie będziecie wiedzieli, kiedy kochany nagus wślizgnie się do waszego łóżka i tak już pozostanie. Dla zmarzluchów ma to wielką zaletę, ponieważ są one bardzo ciepłe i przyjemne w dotyku, i to cudne mruczenie, mmrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Sphynx dzięki temu, że jest odważny i jednocześnie bardzo spokojny nie sprawia problemów podczas wyjazdów, a nowe miejsce noclegu nie są dla niego stresujące, oczywiście pod warunkiem, że ma blisko siebie swojego właściciela. Sphinx może okazać się wspaniałym towarzyszem do zabaw z dziećmi. Powodem tego są wielkie pokłady energii w nim drzemiące. Nasz kotka bardzo chętnie bierze udział w „dziewczęcych zabawach”, tak, więc dziewczynki, (nasza 3,5 letnia córeczka i Boldi), razem na niby gotują, podróżują po domu wózkiem dla lal, i uwielbiają przytulanie pod kocykiem. Kocur dla odmiany jest od rozrabiana. Zabawy w berka lub aportowanie piłeczki na stałe wpisały się w plan naszego dnia.

Zdecydujcie sami, byle mądrze ;-) A jak już będziecie właścicielami pięknego Sphynxa, śmiało będziecie mogli podpisać się pod tymi słowami.

Sfinks kanadyjski

image

Przeważnie Sphynxy w Ameryce i Europie pochodzą od kanadyjskiego kota domowego, któremu w 1966 roku w wyniku samoistnej mutacji urodziły się dwa łyse młode.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2011-2012 SphynxHouse.pl | Wykonanie:NETTRA.pl